Myśl pozytywnie i chudnij

W czasie odchudzania w prosty sposób możemy paść ofiarą negatywnych i złowrogich myśli. Wtedy przed nami droga do niezdrowej żywności staje się nad wyraz łatwa. Istnieje wiele czynników, które wpływają na nasze przyzwyczajenia odnośnie produktów spożywczych. Negatywne myślenie zdecydowanie jest jednym z nich. W rzeczywistości negatywne myśli są główną przyczyną powodu, przez który tak wielu ludzi zmaga się z problemem schudnięcia. Jak więc uchronić się od tego problemu?

Nie ma tak naprawdę łatwych rozwiązań na uniknięcie negatywnego myślenia. Koniecznym jest, że zajmie nam to trochę czasu, lecz jest to możliwe do zrealizowania.

Generalnie rzecz biorąc negatywne myślenie jest całkowicie destrukcyjne. Może w prosty sposób powodować przejedzenie oraz przerost apetytu. W czasie gdy jesteśmy czymś przygnębieni w większości przypadków mamy ochotę na niezdrowe jedzenie. Chętnie wtedy spożywamy czekoladę, chipsy, dania typu fast food – cokolwiek co spowoduje, że choć na chwilę pozbędziemy się negatywnych myśli. Jednakże to nigdy nie działa… Gdy już kończymy, mamy wtedy gorsze samopoczucie niż wcześniej. Dlatego też poprzez kontrole naszych negatywnych zamysłów jesteśmy w stanie trzymać się postawionych planów dietetycznych, chociaż w teorii.

Interesującym sposobem na zmianę negatywnego myślenia jest zanotowanie tego co aktualnie czujesz. Ludziom jest zawsze prościej kontrolować swoje emocje, kiedy są w stanie je zrozumieć. Przecież niesamowicie ciężko jest zmienić coś o czym nie masz zielonego pojęcia? Często czujemy się wtedy źle dopóki nie ułożymy sobie tego w głowie i tego nie zrozumiemy.

Spora część ludzi myśli, że nie potrafi zmienić lub naprawić czegoś co się zdarzyło w przeszłości – tu jest właśnie cały problem. Może nie zawsze jesteśmy w stanie zmienić to co się wydarzyło wcześniej, lecz możemy zmienić swoją reakcję na to wydarzenie. Fakt, jest to trudne ale do wykonania. Dlatego też zapisując swoje uczucia w notatniku oraz starając się je zrozumieć, możemy sprawnie poradzić sobie z nimi (na przykład jedzeniem słodyczy, gdy jesteśmy smutni). Przy okazji ucząc się jak je kontrolować, gdyby ponownie się pojawiły.

Ludziom przychodzi to trudno, ale w znacznej ilości przypadków komplementowanie swojej osoby, np.: że jest się wartościowym człowiekiem pozwala na zastopowanie negatywnych myśli. W takiej sytuacji możesz czuć się niezręcznie, trochę głupio oraz niezbyt komfortowo, lecz pomoże Ci to nauczyć się myśleć bardziej pozytywnie. Zaczniesz wtedy zwracać swoją uwagę na drobniejsze sprawy, które wcześniej ciężko było Tobie dostrzec. Zobaczysz, że rzeczy które osiągnąłeś dotychczas w swoim życiu są wyjątkowe. Gratulując sobie oraz pamiętając dobre rzeczy, które się Tobie przytrafiły posiądziesz siłę i motywacje do dalszych działań, a także pozytywnego myślenia.

Informacje:

moctivin sklep I ravestin ile kapsułek w opakowaniu I audioxen forum I bioxyn na odchudzanie