Biżuteria ślubna– powalające pierwsze wrażenie!

W całym zamieszaniu przygotowywań do ślubu Państwu Młodemu może ujść jedna sprawa, która niby nie jest najważniejsza, ale potrafi uzupełnić całość garderoby ślubnej. Jest to mianowicie biżuteria ślubna, która dobrze dobrana, dopełni całości ceremonii. Nie można też założyć tylko tego, co nam się podoba, ponieważ nie wszystko pasuje do siebie. Wydaje się to, może dziwne, ale warto zapoznać się, co z czym zestawić, aby wyglądało perfekcyjnie.

Biżuteria w ślubnych kreacjach!

Dla właściwego podkreślenia oraz uwydatnienia wymarzonego stroju należy na początku zastanowić się, w jakim stylu pragniemy być ubrani. Czy będzie to styl minimalistyczny bądź romantyczny, klasyczny, vintage, boho, a może zupełnie w inną stronę – glamour? Każdy z nich w jakiś sposób określa dobór dodatków. Przy sukni minimalistycznej i romantycznej cenimy delikatne oraz niezbyt okazałe wstawki. Styl glamour to natomiast bogactwo formy oraz wszelkich zdobień. Dodatki w stylu vintage i boho powinny być symboliczne, niemniej jednak podkreślające naturalność kreacji. Istotnym aspektem jest skierowanie uwagi na kolor sukni, albowiem do bieli pasuje tak naprawdę wyłącznie srebro, natomiast w odcieniach „złamanych” można już śmiało decydować się również na złote elementy. Musimy zwracać uwagę na całość i efekt finalny, który chcemy uzyskać. Jeśli preferujemy styl glamour, przymierzamy bogato zdobioną, okazałą oraz obfitą suknię, podążajmy tym stylem i skuśmy się również na widoczne kolczyki, bądź ciężką kolię, która jeszcze skuteczniej rozświetli naszą suknię. W swoich wyborach winniśmy być konsekwentni.

Niestety, czasem łatwo przesadzić!

Wiele Panien Młodych chce w ten jeden szczególny dzień olśnić wszystkich gości, co jest jak najbardziej oczywiste i naturalnie powinno tak być. Pamiętajmy jednakże, że ilość nie zawsze (a, ściśle mówiąc, rzadko) znaczy jakość. Jeżeli decydujemy się na kreację w stylu vintage, nie zakładajmy zwisających kolczyków, koralikowych bransoletek, wielu warstw grubych pereł na szyi, bo zwyczajnie będzie to przesadą. Zbytek, zamiast ozdabiać, będzie wręcz szpecić. W doborze biżuterii należy osiągnąć harmonię pomiędzy strojem a ozdobami.

Kolczyki, bransoletka a może naszyjnik?

Czasami towarzyszą nam dylematy, na co się zdecydować. Wydaje nam się, że skoro ślub jest niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu, to wypada każdą część ciała ozdobić biżuterią, aby zaakcentować tym samym tę specjalną okazję. Jednakże nie o to w tym wszystkim chodzi, albowiem biżuteria powinna stanowić dopełnienie do całości, a nie zwracać na siebie uwagę. Na przykład, przy mocno rozbudowanym dekolcie bądź okazałym gorsecie wystarczy delikatny naszyjnik i drobne kolczyki, z kolei przy powiewnej kreacji boho oczaruje biżuteria artystyczna.

Fryzura z biżuteria

Kapitalna alternatywa dla Pań, które nie planują postawić na bardziej oryginalny dodatek bądź po prostu nie przepadają za biżuterią. Znacząca jest w tym przypadku nasza fryzura – jaki będzie mieć wygląd oraz jaką formę. Może się okazać, że planujemy na głowie bardzo rozbudowane upięcie, a upiększanie jej dodatkowymi wstawkami zepsuje cały efekt. Niemniej jednak powinno się zastanowić nad delikatnym elementem wpiętym we włosy. Może być to strojna spinka, opaska z dopiętym zdobieniem czy przepaska na głowę (przy stylu boho, vintage). Kapitalnym dopełnieniem mogą okazać się również kwiaty (najlepiej żywe), które wpięte we włosy dodadzą Pannie Młodej czaru i dziewczęcości.

Panowie:

Idealnie, gdy Państwo Młodzi zdają sobie sprawę z tego, że dodatki do ubioru ślubnego są tak samo ważne, jak sam ubiór. Pan Młody jest zobowiązany do wyboru spinek do krawatu czy mankietów, które będą współgrać z biżuterią Panny Młodej. Warto zainwestować w dobre jakościowo, aby nie odstawały od garnituru i całości. W sklepie można znaleźć spinki z białego złota, żółtego złota z brylantami czy połączenie stali szlachetnej z drewnem.

Autor:
Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Moda i uroda