Jaki uchwyt samochodowy do telefonu wybrać?

Ciężko wyobrazić sobie brak telefonu komórkowego, jest on nieodzownym urządzeniem w codziennym życiu, praktycznie zawsze mamy go ze sobą. Oprócz wykonywania połączeń z kimkolwiek chcemy, gdziekolwiek jesteśmy, korzystamy z jego innych użytecznych funkcji, które są pomocne i ułatwiają wiele sytuacji. Jednak korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem stwarza wiele zagrożeń i niepotrzebnego stresu, dlatego warto jest kupić samochodowy uchwyt na telefon.

Jakie popełniamy błędy używając telefonu podczas jazdy samochodem?

Chyba każdy z nas używał telefonu w czasie prowadzenia samochodu, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony był z komputerem naszego pojazdu lub umieszczony w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to odpowiednio. W wielu przypadkach jednak lekceważymy ewentualne niebezpieczeństwa i korzystamy ze smartfonów w inny sposób.

Niezwykle niebezpieczne jest opieranie komórek o osłonę zegarów za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania szybkich manewrów niezabezpieczony w żaden sposób smartfon może upaść i spowodować utratę koncentracji kierowcy. Naturalnym zachowaniem jest chęć podniesienia go w czasie jazdy. Nasze urządzenie może ulec uszkodzeniu uderzając o twarde podzespoły auta, a w trakcie jazdy zasłaniać nam  informacje dotyczące prędkości, z jaką się poruszamy, bądź temperatury silnika. Umieszczenie komórki na desce rozdzielczej bądź w konsoli samochodu to również kiepski pomysł.

Ile zapłacimy za uchwyt samochodowy na telefon?

Na rynku jest wiele przeróżnego rodzaju rozwiązań. Różnią się sposobem montażu, materiałami oraz jakością wykonania. Z tego powodu ceny tego typu akcesoriów wahają się od kilku złotych do nawet ponad 300 złotych. Każdy uchwyt jest lepszym wyjściem niż trzymanie telefonu w dłoniach, lub luźno leżącego na desce rozdzielczej.

Możemy kupić uchwyt przeznaczony do określonego modelu telefonu. Większość rozwiązań jest jednak uniwersalna i można je dopasować do rozmiarów naszej komórki. Wskazane jest jednak sprawdzić połączenie przed zakupem uchwytu.

Solidny uchwyt samochodowy na telefon czy tanie rozwiązanie?

Bogaty wybór uchwytów nie upraszcza wyboru tego jednego, najlepszego. Należałoby wiedzieć, na czym skupić się w trakcie analizowania oferty, żeby być zadowolonym z zakupu. Przede wszystkim warto postawić na jakość. Solidnie wykonany uchwyt może służyć przez długie lata. Nie powinno się myśleć, że co jest droższe, musi być lepsze. Uchwyty za mniej niż 50 złotych w wielu przypadkach odznaczać będą się kapitalną jakością, a my nie wydamy dużo. Żeby rozpoznać dobrej jakości produkt nie trzeba być specjalistą. Trzymając uchwyt do telefonu w rękach, z łatwością wyczujemy, który jest wart zakupu. Powinien być przyjemny dla oka i wygodny podczas trzymania. Elastyczny na tyle, ażeby nie pękł przy próbach jego wygięcia z umiarkowaną siłą.

Przy odpowiednim wyborze możemy zdać się na ocenę organoleptyczną i zaufać intuicji, pamiętajmy też, iż mechanizm do montowania musi poruszać się bez trudu. Udanych zakupów.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 1

To fantastyczny gadżet! Mogę dzięki niemu rozmawiać przez telefon i używać nawigacji.

2022-04-22
0 0

Arykuły w kategorii Motoryzacja