Podróż po parkach narodowych w USA – na co zwrócić uwagę przy planowaniu?

Zaplanowanie wycieczki po rezerwatach w USA to spora trudność, szczególnie że musisz ją dobrze rozplanować. Jeśli nie masz dużego doświadczenia lub pierwszy raz będziesz w Stanach, może być to nieprawdopodobnie trudne zadanie. Trzeba ustalić zarówno nocleg, transport, jak i potrzebne rzeczy. Co jest najważniejsze przed taką wyprawą?

Czym poruszać się na wyprawie po USA?

Wypożyczenie samochodu to fundamentalna sprawa jeśli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – w końcu musisz czymś podróżować. :) W USA nie ma konkurencyjnej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest niezwykle kiepsko rozwinięty. Dlatego załatwienie spraw związanych z wypożyczeniem samochodu to pierwszorzędna sprawa.

Po pierwsze wypada zadać sobie kilka pytań na początek, to znaczy: którędy będzie przebiegać trasa, a w związku z czym, w którym miejscu wynająć auto, oraz w którym je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że zwrócenie wypożyczonego auta w innym miejscu nierzadko wiąże się z większymi kosztami. Prócz tego istotne jest wykupienie stosownego ubezpieczenia.

Dodatkowo powinno się pamiętać, że kierować autem może tylko ta osoba, na jaką zostanie ono wypożyczone, żeby dzielić się jazdą, należy pamiętać o opłaceniu pozwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym elementarną sprawą jest długość trasy, czyli na jak długo trzeba wypożyczyć samochód.

Jaki jest proces wynajmu samochodu w USA?

Proces wynajęcia auta w USA może wydawać się niejasny, ale tylko wówczas kiedy nie będziesz odpowiednio przygotowany. Ażeby uniknąć przepłacania za wypożyczenie oraz dodatkowych opłat bądź kar wynikających z niewiedzy, wskazane jest wcześniej odpowiedzieć sobie na wymienione wcześniej pytania i wybrać właściwe auto na swojego wymarzonego roadtripa.

Parki Narodowe – które musisz zobaczyć?

Parki Narodowe USA to zdecydowanie piękne oraz warte obejrzenia miejsca na zachodzie! Rozpoczynając podróż z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze oczywiście Las Vegas, Grand Canyon oraz zakończyć w Los Angeles. A jeśli masz więcej czasu, „mustsee” jest Zion bądź Bryce Canyon w Utah! Możliwości jest sporo i bez trudu możemy ułożyć wspaniałą trasę ze względnie krótkimi odcinkami pomiędzy parkami.

Wstęp do parków jest z reguły odpłatny, można opłacać wstęp pojedynczo do każdego parku, lub opłacić karnet America the Beautiful. Jeśli twój roadtrip jest dość ograniczony czasowo, powinno się zrobić research przed wjazdem do każdego z parków, żeby wiedzieć, na które szlaki wskazane jest się udać i nie marnować zbyt wiele czasu.

Parki Narodowe – dodatkowe informacje

Na wjeździe otrzymuje się wszelkie informacje dotyczące parku, zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz z nastaniem nowego dnia i kończyć hike tuż przed nadejściem nocy. Należy pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w aucie na parkingu, albowiem niedźwiadki są bardzo sprytne i potrafią dostać się nawet do zamkniętego samochodu. :)

Opcje spania na roadtripie są przeróżne, można zabukować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej czynić to dużo wcześniej. Następną opcją jest nocowanie na darmowych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zdecydować się na pokój w motelu, których jest dużo na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Rzeczy niezbędne na campingu – co wziąć ze sobą?

Z Polski nie powinieneś brać zbyt wielu rzeczy. Ceny przelotów oraz transportu bagaży są coraz wyższe. Zabierz podstawowe rzeczy, których wiesz, że nie będziesz w stanie znaleźć w sklepach w USA. W supermarkecie zakup sprzęt do spania, ale także inne rzeczy, czyli krem z filtrem, bidon filtrowany na wodę oraz apteczkę. Wszystkie te rzeczy będą niezbędne.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Turystyka i podróże

Brak artykułów