Wybór kancelarii prawnej. Pomagamy w podjęciu decyzji

Znalezienie dobrego prawnika może być wymagającym zadaniem, zwłaszcza jeśli przedtem nie korzystaliśmy z takiego rozwiązania. Jeśli jednak przyjdzie nam się zmierzyć z sytuacją, która wymaga wsparcia doświadczonej i zaznajomionej z prawem osoby, warto poświęcić trochę czasu na znalezienie tej odpowiedniej. Czym kierować się podczas poszukiwań kancelarii prawnej? Udzielamy cennych wskazówek. 

Po pierwsze — znajdź kancelarię, która specjalizuje się w Twoim problemie

Decydującą rzeczą w naszych przemyśleniach nad wyborem stosownej kancelarii i profesjonalnej pomocy prawnej jest zastanowienie się, czego szukamy? Czy chodzi nam o sprawy z niejasnościami w nieruchomościach, rozwód, a może podział majątku?

Ze uwagi na szerzący się trend specjalizacji, lepiej wystrzegać się pomocy u osób, jakie mówią, że znają się na wszystkim. Prawo jest tak ogromną dziedziną nauki, że żaden człowiek nie może znać jej każdej gałęzi, zatem właśnie dobrą cechą jest, jeśli podmiot, u którego szukamy pomocy, od razu precyzuje, co jest jego specjalizacją.

Kolejne pytanie, które trzeba sobie zadać to czy chodzi nam o jednorazową sprawę, czy może interesuje nas dłuższa współpraca. Kiedy jesteśmy osobą, która woli tego typu sprawy załatwiać osobiście w biurze kancelarii, wówczas warto poszukać czegoś w pobliżu naszego miejsca pobytu.

Po drugie — sprawdź, czy prawnik jest pomocny

W szczególności jednym z ważniejszych szczegółów, jakimi może się poszczycić dobra kancelaria prawna, jest należyte podejście do klienta. Odpowiednia kultura osobista pracowników to podstawa, bez jakiej nie da się obejść.

Następną istotną cechą jest cierpliwość w słuchaniu nawet najdrobniejszych detali klientów, tolerancja i ofiarowanie całego swojego czasu w danej chwili konkretnemu klientowi. Sztuka tłumaczenia prostym językiem często bardzo trudnych oraz zawiłych norm prawnych także jest mile widziana.

Po trzecie — zweryfikuj wiarygodność kancelarii prawnej

Należyte wykształcenie oraz pozyskane doświadczenie również mówi nam dużo o jednostce, jakiej chcemy zlecić naszą sprawę. Więcej zadowolonych klientów może zwiększyć prawdopodobieństwo, że my także będziemy zadowoleni ze współpracy. Informacje na ten temat możemy w ciągu kilku minut odszukać w Internecie.

Dyplomy uczelni wyższych to podstawa, którą winniśmy się kierować w wyborze kancelarii. Gdy nie do końca wierzymy obcym ludziom i nie jesteśmy fanami szukania na stronach internetowych, zawsze możemy popytać członków rodziny czy też znajomych, gdzie szukali pomocy w podobnych sytuacjach.

Po czwarte — określ swój budżet na usługę

Na koszt usługi prawnej składa się wiele czynników. Wszystko zależy od tego, ile zaangażowania będzie musiał włożyć w swoją pracę prawnik oraz jaki czas będzie mu niezbędny na obsługę naszej sprawy. Inne ceny będą dotyczyły porady prawnej, czy sporządzenia pisma procesowego, a jeszcze inne osobistej reprezentacji w sądzie, czy przygotowania opinii prawnej.

W wyborze kancelarii, której usługi mieszczą się w naszym budżecie, pomoże z pewnością cennik, który większość z nich posiada na swoich stronach internetowych. Zazwyczaj rodzaj rozliczeń można podzielić na: ryczałtowe, godzinowe, uzależnione od wyniku (success fee) lub po prostu mieszane (ustalane indywidualnie).

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Prawo i społeczeństwo

Brak artykułów