Wyposażenie domu w konkretnym stylu i pasujące do niego dekoracje

Przyszedł moment na umeblowanie wnętrza? Zanim się za to weźmiesz, poznaj nasze rady! Jednym z ważniejszych, jak nie najważniejszym elementem są dodatki. Nadają wnętrzu ciepło, komfort oraz wspaniałą wizualizację otoczenia. Przy odpowiednich dekoracjach, poczujesz się wspaniale i nie będziesz chciał wychodzić z domu! Poza ozdobami w konkretnym stylu, który Ci się podoba, dobierz te uniwersalne, nadadzą wnętrzu nietuzinkowego wyglądu!

Zasady panujące podczas aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim 

Styl skandynawski, jak sama nazwa określa, ma wiele wspólnego z estetyką fińską, duńską oraz szwedzką. Jest niezwykle popularny ze względu na swoją elastyczność oraz dużą dostępność przedmiotów w interesujących cenach. Produkty w stylu skandynawskim da się nabyć dosłownie wszędzie – w sklepach sieciowych, na targach czy nawet na strychu u babci. Aranżując dom w stylu skandynawskim, powinno się zainwestować w porządne i ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętrzu tego rodzaju odgrywa niezwykle ważną rolę. Lampa jednakże nie powinna być ciężka, a także stworzona z naturalnych materiałów.

Następnym dodatkiem, który świetnie wpasowuje się w klimat skandynawski to ramki na zdjęcia w minimalistycznej formie. Można w nich wstawić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale również ciekawe grafiki czy plakaty.

Zasady panujące podczas aranżacji wnętrz w stylu glamour

Glamour to przede wszystkim blask i wytworność. Z reguły ten styl kojarzy się z luksusem, z tej przyczyny przy doborze elementów ozdobnych wskazane jest postawić na dodatki cechujące się wysoką jakością. Fundamentalnymi kolorami w tym przypadku są biel i czerń, jednakże często oprócz tego, dodaje się także jeszcze jeden wyraźniejszy akcent kolorystyczny. Jak uprzednio wspominaliśmy, w tym przypadku istotny jest w szczególności blask, dlatego powinniśmy postawić na jasne oświetlenie. Świetnym wyborem będą lampy w stylu glamour z jaskrawymi dodatkami oraz kryształkami, które fajnie akcentują światło. Poza tym nie można zapominać o sporych lustrach w oryginalnych ramach, które nie tylko optycznie zwiększają przestrzeń, ale także wprowadzają do niej jeszcze więcej światła.

Zasady panujące podczas aranżacji wnętrz w stylu marynistycznym 

Jest sporo stylów wnętrz, dzięki czemu możemy wybrać to, co nam najbardziej pasuje. Jednym z nich jest marynistyczny. Cechuje go morze i klimat nadmorski. Wyobraź sobie wczasy nad morzem i wszystko, co tam spotykasz. Tak właśnie wygląda wnętrze w tym stylu. Figurki marynarzy, mew, rybek i statków. Kolory typowo marynarskie, czyli biały, granatowy i błękitny, może być też czerwony. Wiosła na ścianie, a na stoliku kompozycja z rafy koralowej i muszelki na komodzie.

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Dom i ogród