Co wziąć pod uwagę przy kupnie dywanu do dziecięcego pokoju?

Dywanu w pokoju możemy używać do wielu czynności, takich jak aktywność fizyczna, odpoczynek czy relaks. Ma również zastosowanie dekoracyjne, jako uzupełnienie aranżacji pokoju. Bardzo przydatny jest w pokoju dzieci, które wręcz kochają bawić się na zimnej i niewygodnej podłodze! Dzięki wyłożeniu podłogi miękkim dywanem dajemy dzieciom komfort i wygodę, a także izolację. Zapoznaj się z poradami, które pomogą Ci wybrać świetny dywan!

 

Jaką wielkość dywanu wybrać do pokoju dziecka?

Powinno się nabyć większy dywan, na którym dziecko będzie mogło bez ograniczeń się bawić, a w szczególności biegać na boso — co akurat maluchy lubią robić najbardziej! Dywan na całej powierzchni pokoju optymalnie zwiększy ich pole do zabaw i tym samym zapewni im większą frajdę.

Dywan niewymagający uciążliwego czyszczenia!

Dywan dla dzieci musi być przede wszystkim prosty w utrzymaniu — dać się błyskawicznie wyprać, nawet z wykorzystaniem domowych sposobów. Dzieci nie zwracają uwagi na podłoże np. w trakcie zabawy czy spożywania posiłku i napojów. Co więcej, jeśli mamy w domu również zwierzęta, które bawią się z naszymi pociechami, musimy pamiętać o tym, aby z wybranego przez nas dywanu bez trudu dało się usunąć ich sierść.

Czego należy się wystrzegać przy wyborze dywanu do pokoju dziecka?

Materiał, z jakiego będzie wytworzony nasz dywan do pokoju dziecinnego, także nie jest bez znaczenia. Najlepszy byłby z polistyrenu bądź akrylu. Modeli z długim włosiem lepiej unikać. Resztki rozmaitych rzeczy pozostałych po zabawie mogą być kłopotliwe do usunięcia. A do tego dla dzieci z alergią dodatkowo lepiej sprawdzi się dywan wytworzony ze sztucznego materiału. Dla najmłodszych koniecznie zaopatrz się w gruby dywan, który zapewni większe bezpieczeństwo w trakcie niefortunnych potknięć.

Jaki wzór na dywanie do pokoju dziecka warto znaleźć?

Nasza pociecha na pewno będzie zachwycona, jeśli na dywanie pojawią się jej ulubione postacie z bajek. Powinno się także wziąć pod uwagę modele z różnorodnymi figurami geometrycznymi, kołami, czy motywem puzzli, które będą dodatkowo aktywizować dziecko do zabawy. Warto natomiast zastanowić się nad bardziej stonowanymi kolorami, które będą pasować do każdej aranżacji, ale także ewentualne zabrudzenia będą mniej widoczne.

Kluczowa jest bezpieczna zabawa!

Z pewnością chcesz zapewnić swoim dzieciom zabawę w bezpieczny sposób! Aby to zrobić dobrze, powinieneś spojrzeć na zakup dywanu z kilku perspektyw. Uważaj, aby dywan nie zawierał szkodliwych domieszek. Kup taki wymiar, aby zakrył całą podłogę, od ściany do ściany, nie będzie się wtedy przesuwał z miejsca na miejsce. Natomiast, by odgrodzić dziecko od zimnej podłogi, wybierz gruby dywan, który doskonale odegra swoją rolę!

Informacje:
Ocena:
0.00/0
Oceń artykuł:

Komentarze 0

Brak komentarzy

Arykuły w kategorii Dom i ogród